top of page

Challenging Coaching

Backpacking
Mis on väljakutseid esitav coaching?

Väljakutseid esitav coaching ehk challenging coaching on traditsioonilise juhtimiscoachingu edasiarendus, mis nägi ilmavalgust 2012. aastal John Blakey ja Ian Day raamatus „Challenging Coaching. Going beyond traditional coaching to face the FACTS.“

Väljakutseid esitav coaching on omaette coachingu stiil, mis osaliselt täiendab väga pehmet ja ainult tuge pakkuvat coachingut. Konkreetsem tagasiside, väga selge vastutuse võtmine ja initsiatiivi haaramine ning julgemad eesmärgid -  need on challenging coachingu põhiomadused.

Oluline on, et klient jõuab punktist A punkti B. See tähendab pingutust, survet ja mugavustsoonist väljumist. Muutus on sageli raske ja ebamugav, aga see on kasvamiseks vajalik. Sel teel on teadlik riskide võtmine ja ka ebaõnnestumine täiesti aktsepteeritav. Ebaõnnestumist pole olemas, kui saadud kogemusest midagi õppida. Aga teadlik allaandmine või vähene pühendumine ei vabanda kehva tulemust.

Coachingut võib vaadelda tasakaalusuhtena toetuse ja väljakutse vahel (challange vs support). Mulle meeldib pöörata teadlikult eraldi tähelepanu just väljakutsetele. Kas need on piisavalt hästi sõnastatud? Kas need on piisavalt ambitsioonikad? Kas klient kasutab kogu oma potentsiaali või hoiab miski teda tagasi? Kas klient on keskendunud tulevikule ja lahendustele?

bottom of page